Print Page Share

Live

2014 US Youth Soccer National Championships Live from Maryland

 

DAY FIVE LIVE GAMES - Sunday, JULY 27*

*If there is a (Game 2,3, or 4) in the description that means you will have to skip forward. 

 

8:00 AM | Under-14 Boys National Championship - United FA 00 Elite (GA) vs Real Colorado National 99/00 (CO) 4-0 FINAL

8:15 AM | Under-14 Girls National Championship - Legends FC 99 (CA-S) vs NEFC Elite (MA) OT 2-0 FINAL

8:30 AM | Under-16 Boys National Championship - Baltimore Celtic 97/98 (MD) vs OP Eagles Green (OH-S) OT 1-1 (4-2 PKS)

8:40 AM | Under-17 Girls National Championship - VSA Heat 96 Blue (VA) vs DMCV Sharks Elite (CA-S) 0-1 FINAL

9:00 AM | Under-18 Boys National Championship - Lehigh Valley United 95 (PA-E) vs Santa Barbara FC White (CA-S)  0-3 FINAL

9:40 AM | Under-18 Girls National Championship (Game 2) - Cleveland United White (OH-N) vs Beach FC Ingrassia (CA-S)  0-2 FINAL

9:50 AM | Under-15 Boys National Championship (Game 2) - United FC Gold 98 (CA-S) vs Pateadores San Diego (CA-S)  1-5 FINAL

10:20 AM | Under-16 Girls National Championship (Game 2) - Tampa Bay United 97 Premier (FL) vs Beach FC 97 Academy (CA-S) 

10:40 AM | Under-17 Boys National Championship (Game 2) - FC Dallas Youth 97 Premier (TX-N) vs Manhattan SC PSG 96 (NY-E) 0-1 FINAL

11:10 AM | Under-15 Girls National Championship (Game 2) - Jacksonville FC 98/99 Elite (FL) vs YMS Premier Xplosion 98 (PA-E)  1-0 FINAL

 


 

DAY FOUR LIVE GAMES - SATURDAY, JULY 26

8 AM ET GAMES

 

Under-17 Girls | KC Metros Dynamos (KS) vs VSA Heat 96 Blue (VA) 0-1 FINAL

Under-16 Boys | Baltimore Celtic (MD) vs Dix Hills Elite (E-NY) 3-2 FINAL

Under-16 Boys | Santa Barbara SC White (CA-S) vs OP Eagles Green (OH-S) 1-3 FINAL

Under-17 Girls | DMCV Sharks Elite (CA-S) vs Carlsbad Elite (CA-S) 1-0 FINAL

10 AM ET GAMES

 

Under-17 Boys | FC Dallas Youth 97 Premier (N-TX) vs CUP Gold 96/97 (OH-S) 5-2 FINAL

Under-16 Girls | Beach FC 97 Academy (CA-S) vs Carlsbad Elite 97/98 (CA-S) 1-1 (5-4 PKS)

Under-16 Girls | FC United Select (IL) vs Tampa Bay United 97 Premier (FL)  1-2 FINAL

Under-17 Boys | Manhattan SC PSG (E-NY) vs Fullerton Rangers 96 White (CA-S) 2-2 (5-4 PKS)

FINALS

 


5:30 PM: Under-13 Boys | WAZA FC East 01 Juniors (MI) vs FC Golden State PDA 01 (CA-S)  2-0 FINAL

 

5:45 PM: Under-19 Girls | VSA Heat Blue (VA) vs Team Chicago Academy Botafogo (IL)  1-0 FINAL

 

6:00 PM: Under-13 Girls | Michigan Hawks 01 (MI) vs Surf Academy I (CA-S)  OT 2-4 PKS

 

8:00 PM: Under-19 Boys | Concorde Fire Elite (GA) vs PDA Harkes (NJ)  1-0 FINAL


 

 

REPLAYS: DAY ONE STREAMED GAMES - TUES, JULY 22
 

8 AM ET GAMES

Under-13 Boys | WAZA FC East 01 Juniors (MI) vs FC Golden State PDA 01 (CA-S)

Under-14 Boys | CSA 00 Lobos Rush Premier (TN) vs Arlington SA Eagles Red (VA)

Under-17 Girls | Carlsbad Elite (CA-S) vs Legends FC 96 (CA-S)

Under-14 Boys | United FA 00 Elite (GA) vs Sporting KC Academy (KS)

Under-18 Boys | CUP Gold 95/96 (OH-S) vs Lehigh Valley United 95 (PA-E)

 

10 AM ET GAMES

Under-14 Boys | Inner City Mana 00 (TX-S) vs Scorpions SC - Boston (MA)

Under-13 Girls | Michigan Hawks 01 (MI) vs Dallas Kicks (TX-N)

Under-17 Girls | DMCV Sharks Elite (CA-S) vs Kings Hammer Academy (OH-S)

Under-13 Girls | Surf Academy (CA-S) vs South Shore Select (MA)

Under-18 Boys | GSA 96 Premier (GA) vs Santa Clara Sporting 95 (CA-N)

 

12 PM GAMES

Under-15 Boys | Albion SC (CA-S) vs Delaware Rush 98 (DE)

Under-19 Boys | Alum Rock PAC Tigres (CA-N) vs Concorde Fire Elite (GA)

Under-19 Boys | Raytown SC BGFC 94/95 (MO) vs PDA Harkes (NJ)

Under-17 Boys | Fullerton Rangers 96 White (CA-S) vs Smithtown Kickers SC Arsenal (NY-E)

Under-18 Girls | Cleveland United White (OH-N) vs BRYC 95 Elite (VA)

 

2 PM ET GAMES

Under-14 Girls | Ponte Vedra SC JFC Storm 99/00 (FL) vs La Roca Premier PO (UT)

Under-15 Boys | 99 Lobos Rush Premier (TN) vs Michigan Wolves 99 (MI)

Under-15 Boys | Loudoun 98 Red (VA) vs Pateadores San Diego (CA-S)

Under-17 Boys | FC Golden State White (CA-S) vs CUP Gold 96/97 (OH-S)

Under-18 Girls | Match Fit Beat (NJ) vs Gretna Prima 95/96 Green (NE)


 

REPLAYS: DAY TWO STREAMED GAMES - WED, JULY 23
 

8 AM games

Under-15 Girls | Pride Predators 99 (CO) vs Loudoun 98 Red (VA)

Under-16 Boys | Dix Hills Elite (E-NY) vs Sunrise Elite 97/98 (FL)

Under-16 Boys | Santa Barbara SC White (CA-S) vs Chicago Magic Preacademy (IL)

Under-18 Boys | Lehigh Valley United 95 (E-PA) vs Scottsdale 96 Blackhawks Burke (AZ)

Under-14 Boys | Arlington SA Eagles Red (VA) vs United FA 00 Elite (GA)


10 AM games

Under-15 Girls | Alliance Academy 99 Black (MI) vs Legends FC Sanchez (CA-S)

Under-16 Boys | Baltimore Celtic 97/98 (MD) vs FC Golden State Platinum (CA-S)

Under-16 Boys | Houstonians FC 98 Red (S-TX) vs OP Eagles Green (OH-S)

Under-14 Boys | Scorpions SC - Boston (MA) vs Raiders FC (IL)

Under-18 Boys | Waza FC East 96 Jrs. (MI) vs GSA 96 Premier (GA)

 

12 PM games

Under-17 Boys | Smithtown Kickers SC Arsenal (E-NY) vs FC Dallas Youth 97 Premier (N-TX)

Under-16 Girls | MRM Coyotes (MD) vs FC United Select (IL)

Under-16 Girls | Carlsbad Elite 97/98 (CA-S) vs Tennessee SC 16 (TN)

Under-18 Girls | BRYC 95 Elite (VA) vs Players SC 96 Elite (NV)

Under-14 Girls | Sting 00 Flanagan (N-TX) vs NEFC Elite (MA)

 

2 PM games

Under-17 Boys | CUP Gold 96/97 (OH-S) vs Manhattan SC PSG 96 (E-NY)

Under-16 Girls | Eclipse Elite Black 97/98 (IL) vs Tampa Bay United 97 Premier (FL)

Under-16 Girls | Beach FC 97 Academy (CA-S) vs Beadling SC Wolfpack 97/98 (PA-W)

Under-14 Girls | Tophat 18 Gold (GA) vs Ponte Vedra SC JFC Storm 99/00 (FL)

Under-18 Girls | Gretna Prima 95/96 Green (NE) vs Sting (N-TX)



REPLAYS: DAY THREE STREAMED GAMES - THU, JULY 24*
Stay tuned for replay links

8 AM GAMES

Under-16 Boys | Santa Barbara SC (CA-S) vs. Dix Hills Elite (NY-E)
Under-17 Girls | KC Metro Dynamos (KS) vs. Legends FC 96 (CA-S)
Under-17 Girls | NSA Jaguars (IL) vs. Carlsbad Elite (CA-S)
Under-18 Boys | CUP Gold 95/96 (OH-S) vs. Scottsdale 96 Blackhawks Burke (AZ)
Under-18 Boys | GSA 96 Premier (GA) vs. West Coast FC (CA-S)

10 AM GAMES

Under-16 Boys | Baltimore Celtic 97/98 (MD) vs. Houstonians FC 98 Red (TX-S)
Under-17 Girls | VSA Heat 96 Blue (VA) vs. Kings Hammer Academy (OH-S)
Under-17 Girls | Maitland 96/97 Krush Black (FL) vs. DMCV Shark Elite (CA-S)
Under-14 Boys | United FA 00 Elite (GA) vs. CSA 00 Lobos Rush Premier (TN)
Under-14 Boys | Inner City Mana 00 (TX-S) vs. Raiders FC (IL)

12 PM GAMES

Under-17 Boys | Fullerton Rangers 96 White (CA-S) vs. FC Dallas Youth 97 Premier (TX-N)
Under-15 Boys | United FC Gold 98 (CA-S) vs. Albion SC (CA-S)
Under-15 Boys | Solar Chelsea Red 99 (TX-N) vs. Delaware Rush 98 (DE)
Under-14 Girls | Sting 00 Flanagan (TX-N) vs. Legends FC 99 (CA-S)
Under-14 Girls | La Roca Premier PO (UT) vs. Tophat 18 Gold (GA)

2 PM GAMES

Under-17 Boys | FC Golden State White (CA-S) vs. Manhattan SC PSG 96 (NY-E)
Under-19 Girls | VSA Heat Blue (VA) vs. Legends FC (CA-S)
Under-19 Girls | Team Chicago Academy Botafogo (IL) vs. SSA Chelsea 95 Elite (GA)
Under-18 Girls | Players SC 96 Elite (NV) vs. Cleveland United White (OH-N)
Under-18 Girls | Gretna Prima 95/96 Green (NE) vs. Beach FC Ingrassia (CA-S)